gamezer-group-theranda
  VICA ME DEK TU KESH
 

PER ATA QE SMUJN ME HARRU BRUCE LEE  KLIKO KETU

- Populli me tri fe, shumë letë e gjen edhe najë Zot

- Virgjine nuk bohesh, po mbetesh

- N`shoqni hina i mençëm, por dola gllup.

- Edhe unë kam qen n`mal -- me pre dru.- Fallcat nuk kanë faj, origjinali ja ka nis i pari.

- Edhe Llesi u kthy te shtëpia – e ti, çka po pret?

- Kurrë nuk i kam njek femrat. Unë i pritsha me kalu.

I ndërrova 4 shtete, pa livrit prej Prishtines.

Banesa ime e ka izolimin - por ne shitore.- Nëse doni me lonë femnen, lejeni te unë.

- Shumë femra po kanë qejf, me flejt me mu, po mu s`po m`merr gjumi!

- Spo di, çka je ka përdor për me qen kaq gllup, por e di, që po funksionon super.

Mos qelni dritare(windowsa) tjera, se po ju rrok promaja!

- Nëse jeni krejt ditën aktiv si bleta, punoni si kali, e në mramje jeni lodhshëm si qeni. Konsultohuni me veterinarin, ekziston mundësia që jeni magar.

- Unë s`po tutna me fluturu me aeroplan, po tutna me u rrxu.- Kur u ktheva n`Kosovë, e kuptova që nostalgjia ishte zgjedhja ma e mirë.

- Ma kanë instalu kablloviken te shpia, po nuk po ma rrok programin e qeveris.

- E kisha nis edhe unë naj biznis, po mu m`kapin menjiher.

- ZOTI I RUAN SHQIPTARET - por për experimente.

- NJERZ, BLENI TOKË, SE NUK PRODHOHET MO!

- I kam gati 40 vjet, dhe s`kam femen. Nuk po më len gruja!
 


- Zemrën e kam n`Kosovë, kryt e kam qu n`vend ma të sigurt.
Puntoret e firmes, te pa informuar, kane mendu qe drejtori po vjedh, kur ai vetem kish keqmenagju.

Edhe baba i ti kish pas keqmenagju mjetet, prej xhepave t`njerzve neper autobusa.

Po i etiketojne njerzit palidhje neper gazeta e mandej edhe hajnave po ju thojne biznismena.

Ne nji institucion, drejtori i nje departamenti po i mbledh puntoret me ju tregu nje lajm te keq: Per shkak zvoglimit te shpenzimeve, duhet dikon me e qit prej punes. Mu si serb, nuk keni shansa, se ju akuzoj ne baza nderetnike. Une jam femer dhe menjihere do t`ju akuzoj per shovinizem. Une jam musliman dhe ju akuzoj per
diskriminim religjioz - po thot i treti. Mu nuk guxoni se i kam 64 vjet dhe edhe nje vit e dale ne penzion - po thot i katerti. Te gjith po kthehen ka shiptari, djali i ri. Pasi qe mendoj pak, tha: Koheve te fundit, po me duket qe jam bulash...

NASA po lajmron: Kena humb lidhjen me automjetin ne Mars. Kosova Press po lajmron: Automjeti nga Marsi u pa ne pjesen Veriore te Mitrovices me tabela PR.

Fundi shekullit 21, po e pyesin baben e bebes porsalindur: A oshte djale a qike? Kur te ritet, ne t`vendos vete - pergjigjet baba!

Po del mjeku prej kujdesit intenziv dhe po i thot burrit: Gruja e juaj nuk po duket hiq mire. E di doktor, por shum mire zine dhe po i kqyre femit.Ai, nuk e ka ble dipllomen, po krejt fakulltetin.

Historia e jone u shkru me gjak dhe per at arsy disa shkrime nuk po lexohen.

Pse ka shit Meda ma se shumti CD-ja ne Kosove? Se fansat e tine nuk dijin me kopju CD-n!

Serbet po kthehen ne Kosove. Me i marr teshat.


Bedrija dhe Msusja

Msusja e pyt bedrijen: SA BEJNE 2+2
Bedrija: 6
Msusja: Sa
Bedrija: 6
Msusja: sa sa..
Bedrija: 6 he ti qifsha vesht

*********************************************************************************************

Po e nguc Tenka, Fiqen:

Sje per kurgjo, ski forc, je i vogel, dhe plus e ki motorin në both.
Fiqa po pergjigjet - Ma mir motorin në both, se ka..n në ball.

*********************************************************************************************

Nje her nje fukara kishte shum femi dhe nje dit vendosi te shkoi tek mjeku.

Zotri Doktorr ma bei nje qare se marova
DOKTORRI : si e ke hallin.
Pacjenti : doktorr kam shum femi dhe saher baj dashuri me gruan me lind nga nje femi.
Doktorri i thot se duhet tja hjek njeren an te vezorit .
E ben ket por prap pas nent muajsh i lind femiu i tjeter .
Prap shkon tek mjeku dhe kerkon ndihm ,mjeku e sygjeron tja hjek edhe vezorin tjeter , ne rregull doktorr e hjek edhe tjetren.

Pas nent muajsh prap femi dhe i ncori behet nervoz dhe shkon tek mjeku duke shar e bertit , po me ngadal o njeri i thot Doktorri si e ke hallin po si i thot ai mos te ngutem ti mi hjeke dy (B) e prap me ka lind djal .

Doktorri i pergjigjet pse a mos dashte me jau hjek kreit mahalles une a

*********************************************************************************************

Djaloshi që u kthye nga mërgimi nëna e pyeti: Me çka erdhe biri im?
Me aeroplan, u përgjigj djali.
Uh mjerët ne, s`kemi ku ta parkojm…

*********************************************************************************************

Nje pjonde futet ne nje dyqan edhe pasi shikon te gjitha sendet i pelqen nje televizor

Bjondja: Sa kushton ky Televizori ?
Shitesi: Me vjen keq po nuk ju sherbejme Bjondeve
Kjo nga inati del jashte po Televizori i kishte ngelur fiksim .
Shkon ne parukeri edhe ndryshon ngjyren e flokeve
Bjondja: Sa kushton ky televizori ?
Shitesiperseri ? Me vjen keq qe nuk ju sherbejme Bjodeve ?
Kete here ajo ndryshin jo vetem ngjyren por edhe modelin e flokeve edhe kthehet perseri
Bjondja: Sa kushton ky Televizori ?
Shitesi: Me vjen keq po nuk ju shebejme Bjondeve
Bjondja e merzitur i kthehet eshte e treta here qe vij ketu edhe ti perseri me njeh se jam bjonde nga e di ti ?

Shitesi: Sepse ai nuk eshte televizor eshte microwave.......

*********************************************************************************************

Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije.
Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole?
Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu?
Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ???????????

*********************************************************************************************

Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal. Afrohet kamarieri dhe e pyet se pari amerikanin: -cka doni te pini? - Ai thote Gjoni Voker Viski.
Shqiptari thote: -Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te prezantohet se pari!!!

*********************************************************************************************

- Eh more Beni, duhet te zgjohesh me heret, - i thote nena djalit. - Shih fqiun tone Ganiun, u zgjua heret dhe ne rruge i gjeti 500 $.
- Po, por ai qe i ka humbur eshte zgjuar edhe me heret!!!

*********************************************************************************************

I kish dek nana nje bjondes nje dite,dhe ajo u merzit shum,pasneser u merzit mas shum...-cka ki more?-jam merzit shum se mue para nje dite me deki nana edhe tasht veq sa fola me motren ne gjermani e me tregoj se edhe asaj i kish dek nana......

*********************************************************************************************

e pyet nipi gjyshin , gjysh si kam lind une si kam ardhe ne kete jet , ghyshi duke ditur se nipi eshte i vogel i pergjigjet lejleku te ka pru. po babin kush e ka pru , lejleku i pergjigjet gjysh , po ty gjysh ,lejleku . Ateher nipi i thot gjyshit , gjysh a qe 100 vjet ne trevat tona askush nuk paska ba seks a.

*********************************************************************************************

po du mja tregu ni matematik i kam dy shok dhe ja marr dyve 25eurodhe bahen 50dhe un i blej 45euro ni par kpuca dy shokve je kthej ka 1 eruo dhe 3 euro me mbesin mua dh te dy shokve i jakm borgj edhe ka 24 euro e tashti 24+24=48edhe 3 euro qe me mbeten mu po baj 51

*********************************************************************************************

Hasa e msonte Hysen mi perdor bomben e dores:
HASA: E hek siguresen, pret deri ne tre e masnej e gjun bomben.
A po merr vesh ?
HYSA: Po more qysh jo.
Mas nja 5 minutave dul Hysa pa duar:
HYSA: Koka kon e prisht kjo bomb se sahati hala dy e pesë minuta,
e kjo kersiti.
Vaznja

Mam, a pet kujtohet ajo vaznja qe bajshe dert mes pe thehet?
Po, pi di.
Pi tashit s’ki nevoj’ me bajt mo dert..Sevdija me djalin

Ni djal i vogel pe ngan nëpër shpi t’mallnnave edhe pi sheh nonen e vet, edhe pi thirr:
Sevdije, oj Sevdijeeee!
Sevdija: S’ki nevoj me m’thirr Sevdije kur m’ki non!
Djali: E di po qkjo shpi e mallnave koka plot nona...Motra budallic

Qysh pe munesh mi thon motres ma t’madhe budallic, pi thot njona djalit t’vet. Shko thuj m’fal, apet s’pi dahet kjo djalit.
Shkon ky djali edhe I thot motres: Motër m’vjen keq qe je budallic...Kush pe ja nis i pari?

Ni qik 10 vjeqe shkon te nona edhe e vet: A muna me pjell fmi en ket mosh a?
Natyrisht qe jo, i thot nona.
Urraa! pisket qika edhe del tu ngajt mu taku me nja tre shok ma t’mdhaj se ajo edhe ju thot: Kush pe ja nis i pari.Dëshira

Pi thot shoki shokit: Me bo met ra mu taku me naj magjistar qfar deshire i kishe lyp me ta plotsu.
I kisha thon me ma fal shkopin magjik, ja kthen shoki.Provimi

A e dha provimin?
Jo, rash.
S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.Pushka ilire

Sa kushton qikjo pushk e vjeter? Vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.
30 milion lek! Pi thot shitsi.
Fort shtrejt e paske bre! Turisti.
Shka pe menon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros! Pi thot shitsi.
Allahile, ku ka pas pushk athere?
Po bash për qata osht e shtrejt.Pllumat

Pe folin dy plluma en tela te rrymes:
Besom qe nuk jom i martun! Pi thot pllumi mashkell pllumejkes.
E shka osht ajo unaz?
Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.Dieta

Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.
Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?
Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? I thot skeleti.Porosia

Shkon ni skelet en kafe edhe porosit ni birr edhe ni trrulleks.
Po trrulleksi shka pet vyn? E vet kamarieri.
Për mi fshi podin! I thot skeleti.Taksi

Ni skelet qysh osht tu hec nëpër qytet e sheh kerrin e t’deknive edhe ja nis me piskat:
TAKSI! Për sa pem qon deri n’shpi?Dhomt

Shkojin ni qift pleq en restoran edhe plaki porosit biftek e plaka sup.
Mas ja i gjys ore edhe ni her porosisin, plaki sup e plaka biftek.
Po pse nuk I porositet en fillim dy supa e tash ju kisha pru biftekat? Pe ju thot kamarieri!
Problemi osht qe i perdorim ni par dhom! I përgjigjen pleqt.Dashnia e vllaznive

Dy vllazen pe rrijin bashk kur vllavi vogel ja nis mu anku:
Aaa, nuk shtyhet jeta kshtu, spe kom nafakë....
Vllavi i madh: Ti e din qe jeten e jap për ty, mi pas dy kerre njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonen ta lo ty.
Vllavi i vogel: A mes e ki ni cigare?
Vllavi i madh: Viq dy t’funit em kan met e duhna mi rujt për veti.Shanca e Bjondines

En ni kfiz special për Bjondina kur ti vjen rradha njones per mu përgjigj en pytjen sa bojin 3 herë 4 Bjondina thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.
Edhe ni shans, edhe ni shans! - Ja nisin me piskat Bjondinat qera.
Mir, sa bojin 2 herë 4?
Bjondina pi thot: 6
Perseri Gabim! - Thot Spikeri
Apet bjondinat qera: Edhe ni shans, edhe ni shans!
Mir, sa bojin 3 herë 3!
9 përgjigjet Bjondina.
Edhe ni shans edhe ni shans - Ja nisin apet Bjondinat tjera.Sistemi i Frymëmarrjes

Shkon nji bjondinte doktorri me vokmena n’vesh.
Heki ato sene pi veshve! I thot Doktorri.
Bjondina: Jo, se nuk muj me jetu pa to.
Bohet nervoz doktorri edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mes me marr frym.
Kur ti vnon vokmenat en vesh Doktorri e Nin ni zo: merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen...Sahati

Mixh, a mes di sa osht sahati? Pi vet ni fmi plakin.
Po, e di! I thot plaki.Hona

Do fmi pe shtyhen me fjel se qfar ngjyre ka hona.
Jo e sarit, jo e portkallt...
E shohin tu kalu ni pijanec edhe e vesin: T’i niri, qfar ngjyre ka hona?
A e para a e dyta? Ju thot pijaneci.Truni

Njoni pe don mi ndru trunin e vet edhe shkon en spital. Do kirurg i thojin: Viq dy lloje na kan met, tru t’shahistit edhe t’politikanit. I pari bon 500 euro e i dyti 50 euro.
Cili osht ma i ri?
I politikanit osht i paperdoren hiq.Senet e hupne

Mirdita! A mani sene t’hupne.
Jo, viq t’gjetne.Gruja me grip

Shka ki qe ji ra mazun? Pi vet njoni shokin e vet.
Em ka dek gruja! Pi thot ky tipi.
Pi shkafit.
Pi Gripit!
Pi gripit? Le mer mes baj dert se I kalon.Paret e Birres

Hin ni shoqni en kafiq edhe njoni pe thot:
Shka pe doni me pi, un paguj.
Krejt lypin birra perveq Hajdarit qe tha mu n’van te birres ami paret.Shkrimtart

Takohen dy shkrimtarë.
Shka pe shkrun kohve t’funit?
Jom ka e shkruj ditarin, koleg.
Po a? A mes je ardh te ajo dita qe mi pate marr nja 100 marka borxh.Hotel Tirana

En Hotel Tirana n’7 te mengjesit e qojin ni mysafir pi gjumit puntort e hotelit.
Qu pi gjumit o jaran.
Nuk ju kom porosit me m’qu pi gjumit. Mysafiri.
Po qu se erdh vakti me honger mengjes e na duhet çarshafi i krevetit ton mi qit en tavolin t’restoranit.Nazmija e Avnija ne New York

Nazmija e Avnija shkojn en New York edhe e marrin banesen en katin 100.
Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:
Kom me t’kallxu dishka.
Le n’katin e 70 Pi thot Avnija.
Kur mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot: Fol!
I kom harru qilsat en vetsherbim.
Nisen me zhdryp teposht, Kur mrrijin n’katin e 30 nazmija apet:
Kom me t’kallxu dishka.
Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.
Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:
Kallxom tash shka deshte.
Kum bo hajgare.Fëmijët e përbashkt

Fmijt e Avnis tu lujt dalin en aborr t’Nazmis e Avnis i vjen e keq e del te Nazmija:
M’fal se ishin kon hi fmijt e mi en aborr tonin me lujt.
S’ka gejle bre kujshi se... fmijt e tu jon edhe t’mit.Bjondinat...

Dy bjondina pi kqyrin ni film en televizor.
Pa njo pa dy njona qohet e nal televizorin e i thot shoqes:
Pi nali pak se pe shkoj deri n’baj e nuk pe du me m’ik kurgjo.Polici dhe Autobusi

Ni gru pi pret autobusin bashk me djalin e vet 6 vjeç, e ngat ksej grus edhe ni polic e pritke autobusin.
Masi qe u vanu autobusi ky djali pi vet nonen e vet: Pse u vanu autobusi?
Paj u bo pa la e shoferi viq shkoi mi la e kthehet fill.
Edhe pak djali i merziten tu prit e vet nonen:
Shka u bo hala s’erdh? - Qe se viq shkoj mi ndrru gumat e vjen? U munoke mi mashtrru kjo djalin.
Kur e Nivi polici e kapi nervoza e tha: Ah nonen shoferit po a bash qetash gjeti mi la autobusin a?Kasino

Dy shok dalin pi kasinos, njoni viq me brek e qetri cullak.
Viq ni san ta pranoj, i thot ky qe osht cullak, me tvertet pi din kohen kur duhesh mi nal ponten.Amerikani e shkau

Ishin kon tu fol ni amerikan edhe ni shka (serb). Amerikani pi thot:
N’ma kallxofsh ni rren me t’shpejt pe ti fali 10 dollar.
Un jom qen, pi thot shkau.
Hupe. Rren thash.Kontratat

Ni menaxher i Coca Cola`s shkon te papa edhe ja ofron 100.000$ nese lutjen Buken tonë të përditshme falna sot mi kthy ne Coca Cola-n tone të perditshme falna sot. Sekretari i Papes kurqysh nuk pranon, ky tipi ja rrit oferten en 200.000$... 500.000$ apet sekretari kundër. Dikur i thot:
Per 1.000.000$ mes em ndrro.
Shef, kur na kalon kontrata me furren e bukes?Puntori i nëndetses

Dy t’burgosen pe bisedojin: Për shka t’kan denu? Pe vet njoni.
Paj e kom thy ni dritare en pun.
Po a, e ku ki punu?
En nëndetse.Paret e njejta

Per shka t’shtin n’burg? Pi vet ni i burgosen shokin e dhomes
Palidhje, en gjyq em than kishe shteti pe prodhojke pare si t’miat.Pederi

Naluni se ju vrasim! Ju piskatshin polict do hejnave tu i njek po ata s’ju vnojshin veshin e viq ngajshin.
Naluni bre pedera! Desh plesi njoni polic pi nervozes...
Njoni nalet edhe ju thot shokve: Ikni ju se mu m’pa.Xhepi

Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt.
Shka mi ki hap syt? E vet ky tipi cullak.
Jo viq pet kqyri ku munesh mi pas paret.Marko Van Basten dhe polici shiptar

Shkon Marko Van Basten n’Shipni edhe tu hec neper Tiran bjen en ni grop teper t’fell edhe lyp ndihm. Kalon ni polic edhe vet:
Kush osht bre?
Marko Van Basten.
30$ I thot polici nese don me dal.
E pse bash 30?
Se 10$ osht ndihma për person.Sahati te na...

Ni turist pi vet njonin: Sa u bo sahati?
12 i nates.
Po a? Menova mes u bo ma shum!
Valla te na nuk bohet ma shum se apet pi 1-shit ja nis!Denimi

Ni gjykats pi thot ni plakit: Zotni je i denun 10 vjet.
Po un 88 i kam, ja nisi mu anku ky plaki.
Po mir de maj veq sa te jesh gjall se kur t’desish nuk t’majim mo.Sheji n’b**** dhe shokt e burrit

Burri pi thot grus vet:
Gru shum mir t’ka operu qaj kirurgi, ai sheji në b*** nuk osht ka t’dallohet mo?
Po mer e di. Krejt shokt tu qeshtu pem thojin.Polici

Ni polic i SHPK-s pi nal njonin e pi ngermohet:
O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n’semafor a?
Po mer burr po ty nuk t’pash.kish pas shku Shaqa ne lug te shkive te Istogut edhe ish pas hi ne nje kac te rakis edhe kish pas pi aq shum sa qe e kish pas marr gjumi ne kac qaty edhe kur u qu ka than ku more paskna hi ne shpi te huj.po qfar himt ai po e kishin vjedh arifovit me kac e me raki e me krejt.NGJARJE E VERTET HEHEHE

. *********************************************************************

.

Po e nguc Tenka, Fiqen:


Sje per kurgjo, ski forc, je i vogel, dhe plus e ki motorin në both. Fiqa po pergjigjet - Ma mir motorin në both, se ka..n n ë ball.

**********************************************************************************

DJALI NUSJA DHE NENA

KAN DAL DJALI NUSJA DHE NENA ME PI KAFE NE NEJ RESTURANT KUR KA SHKUE KAMARJERI ME I VET QA PO DONI ME PI DJALI JU PERGJIGJ NJE KAPUQIN PO ASHTU EDHE NUSJA KURSE NANA I KA THEN DJALIT KAPU QINI JU SE UN PO RRI QETU E PO PI KAFE

*************************************************************

.

....

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Djaloshi që u kthye nga mërgimi nëna e pyeti: Me çka erdhe biri im? Me aeroplan, u përgjigj djali. Uh mjerët ne, s`kemi ku ta parkojm…

*********************************************

_______________________________________________


Kishin qene tre shoke, dhe nje dite shkojne ne nje lokal per te pire nga nje pije. Njeri kerkon shfeps, tjetri fanta, kurse I treti thote: a keni coca cole? Kamarieri thote jo coca cole por, koka kolle .- Ky ia kthen : e si ashtu? Atehere edhe shoku im qe e ka emrin Cali, a me thirre kali a ???????????

*************************************************************

______________________________________________________________________________________________________________________________


Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal. Afrohet kamarieri dhe e pyet se pari amerikanin: -cka doni te pini? - Ai thote Gjoni Voker Viski. Shqiptari thote: -Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te prezantohet se pari!!!

*************************************************************

_____________________________________________________________
Hasa e msonte Hysen mi perdor bomben e dores:
HASA: E hek siguresen, pret deri ne tre e masnej e gjun bomben.
A po merr vesh ?
HYSA: Po more qysh jo.
Mas nja 5 minutave dul Hysa pa duar:
HYSA: Koka kon e prisht kjo bomb se sahati hala dy e pesë minuta,
e kjo kersiti.

*************************************************************

_____________________________________________________________

NXANSI DHE MESUSI


kur hyn ne klas mesuesi krej nxansat qohen ne kam veq luli jo edhe ja bon profesori a spo tu qohet lul aj ja bon qe mua me qohet veq kur hin profesoresha

***********************************************************

___________________________________________


E pyet Hasa Hysen...


- Po të kishe lindur edhe një herë qka kishe patur dëshirë të bëhesh ?
- Kali.
- E po nuk bën dy herë njësoj.

**********************************************************

_________________________________________


Me biciklete...

Kishin qen Hasa e hysa, ishin kan tu shku dikun me bicikleta, e i zen nata,thojn qka po bajm tash, Hasa i thot po flejm,ja kthen Hysa po me qka mu mlu,po mbulohum me bicikleta.Nejse flejn, kur qohen ne mengjes i thot Hasa a ke nirtht Hys ,jo veq ju kish kput bicikles ni tel e me ka rrok premaja!!!!!.

*************************************************************

_____________________________________________


2-1

Nje nuse pas disa diteve fillon ta pastron dhomen dhe rastesisht e leshon (tv) dhe kur qe eshte duke lujt dikush fudboll dhe ulet te shiqoj ashtu me fshyse ne dore,dhe pas pak vjen vjera e saj dhe kur e shef thot e dunja e dunja(qfar kohe ka ardh).tu bo me dal tja kthen nusja,po qfar 2-1 moj une qe gjys ore po shiqoj 0-0 ti sa erdhe 2-1.

**********************************************************

_________________________________________Mjeku i thotë Hasës: Duhet ta bëni analizën e gjakut,urinës dhe nevojës së madhe. Hasa i thotë: Urdhëro shoku mjek brekët e mia, aty i ke të gjitha

**********************************************************************************

_______________________________________________________


Ne autobus diku ne Gjermani,dy nuse shqiptare hypin pa bilete!Pas pak hyn kontrolla dhe i ze kta nuset pa bilet! -2 x 40 Euro ! -Oj ÇyCe si na fiken! -F**** wird zuhause,zahlen bitte!!

*************************************************************

____________________________________________

Binte shi i madh jashte,ndersa nje polic kishte marre per detyre t'a ruante nje dyqan. Shitsja ndiente keqardhje pse ai lagej,hapi dritaren dhe i tha: O shoku polic,hec mor brenda ne dyqan se po bie shi. Polici:shume flm por edhe jashte eshte ka bjen.
*************************************************************
______________________________________________________________
Pyetjet me pergjigje te njejta!!! Keto tri pyetje kane nje pergjigje te njejt; -Pse mbetet gruaja shtatzene? -Pse dhemb dhembi? -pse digjet buka? pergjejga: Sepse nuk eshte nxjere me kohe..
**********************************************************
___________________________________________________________
Ishin kan tre budallenj dhe njeni po thot: -Neser ka me ra bore dy metra. I dyti thot: -Neser ka mu kan 30 grad nxeht. dhe i treti nuk fol hiq edhe kta e pyesin pse spo fol -More ti-ai thot-po mendoj qysh kena me e hjek gjith at bor ne at nxeht?!!
****************************************************************
________________________________________________________________
PREJ HOTMAILIT KUR TI LSHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIK TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I TASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
********************************************************
_________________________________________________________
Djaloshi bente seks me dashnoren e tij dhe në ndërkohe djaloshi filloi te dridhte me gishterinje majat e cicave te vashes
Vajza ne fillim ndjeu lezet por dikur filloi te ndjej dhimbje sepse djaloshi dredhoonte qdo here e me shume keshtu qe ja ktheu djaloshit
Or ti qa je ka ban ashtu ?
Djaloshi u nxu ngushte dhe duke dashur ta kthej ne humor ja ktheu: Paj po mundohem me nxen radisostacionin e radio Kosovës.
Valla me ketë antenen qe ke futur poshte veshtir qe do zesh radion e mehalles tone e le ma radio kosovën qe eshte shume larg
****************************************************************
________________________________________________________________
Çifti Pas dy muajsh së bashku, i thotë vajza djalit: – “A di çka zemër, mendoj që ka ardhur koha të më njoftosh me familjen tënde”. Ai ia kthen: – “Vështirë do të jetë. Gruan e kam në punë, e fëmija im shkon në shkollë përditë”.
********************************************************
________________________________________________________
Njoni shkon cullak en kafe dhe kur t’vjen kamarieri edhe masi qe ta merr porosin nuk ja dan syt. Shka mi ki hap syt? E vet ky tipi cullak. Jo viq pet kqyri ku munesh mi pas paret.
*************************************************************
_____________________________________________________________
I thot Plaka Djalit qom te mjeku edhe ky e qon po mjeku i thot ska sen veq pleqnin se 80 vjet po plaka ankohet.
I thot djali mjekut thuj qe eshte shtatzane. i thote mjeku oj hall perhajr se me bark ke met. del plaka e sarrillaft perjashta e vet djali shka oj nane? leje se kohe e keqe ka ardhe. as gishtit ma spi zihet bese.
**************************************************************
______________________________________________________________
Vajza qe nuk mundte me nejt pa seks

Nje vajze e kish pas prishur virgjinitetin dhe nje dit shkon te mjeku dhe i thote zotri mjek a ban me ma kep pi**** se e kam hupur virgjinitetin .ai heren e pare ia kep.por vajzes nuk i durohej dhe prape e prish .edhe ne kete here mjeku ia kep .por prape e prish .heren e trete mjeku bahet nervoz dhe i thote:qika e mire ma mire po ta qes ni patent kur dush qele e kur dush mshele
*************************************************************
_____________________________________________________________
Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon, jo vallahi veq mahmut feratin e nigjoj.
***********************************************************
___________________________________________________________
Nje njeri e pyet Zotin: Zot sa jan per ty 1mije vjet,
Zoti i thote:Sa nje sekond
Prap njeriu e pyet : e 1 milion Euro
Zoti:Sa 1 centi
Njeriu: Zot a me jep nje centi
Zoti: Prit 1 sekond
*************************************************************
_____________________________________________________________
Mas sexit pe vet burri grujën:
Hej zemër a kishe pas qef me kan mashkull.
JO, e ti a kishe pas qef ? Pe vet ajo burrin
****************************************************
____________________________________________________

C'thone femrat e vendeve te ndryshme kur bëjnë dashuri ?

Anglezja thot ' yes, yes'
Gjermanja 'gut, gut'
E Shqiptarja 'pash zotin mos i trego askujt'

*********************************************
_____________________________________________
Në luft, Emrushi mbeti pa ato haletet e mashkullit (pe din tash). As gjall as dekt. E keqja ishte se posa ishte martuar, e Zana e re dhe e bukur si zanë mali. E shikon ai atë se si ecën nëpër banesën e shkaut në katin e 13-të dhe nisi te qajë:
E dashur Zanë, ma nuk muj kështu me të këqyr kaq të mire e mos me mujt me te ba kurgja. Du me ba vetëvrasje! I dhot aj Zanes!
Ani, veq… nëse don, kce nga ballkoni, e une po zbres poshtë me të pritë, mos të thonë se të kam gjujtë une. Dhe zbriti posht Zana e po pret.
Prit e prit e Emrushi hiq. Ngjitet Zana dhe po e pyet:
Pse nuk kceve?
E more Zanë. Po u dashka me pasë ka... e me kcy nga kjo naltsi!!!
**********************************************
_______________________________________________
ukan amerikani edhe ka than na e kena teknologjin shum te zhvillume si te gjujna nje hekur ne qjell bohet raket gjermani ka than edhe na e kena si te gjujna nej dru bohet anije shqiptari ka than edhe na e kena si te ulum nej mut ne fotele bohet politkan
**********************************************
______________________________________________
kur u rrxun kulla binjake rugova,thaqi,dhe ramushi shkun mi shpreh ngushllime bushit edhe shkoj ramushi me 1kg portokalla kur hyni te bushi, bushi i tha rojeve shtinja ne both.Ramushi dul tu kajt hyn rugova me 1kg banane si hin te bush bushi ja ban shtinja ne both kur ja shtin ne both ky ja nis me kesh bushi thote pse po kesh rugova thote po medhimet thaqi qy i ka dy bostana
***********************************************
_______________________________________________
I bertet mesuesja nxenesit pse u vonove sot,nxenesi po e qova lopen me eth mesuesja a s'boni baba a nxenesi po po mezati ma mire
**********************************************
______________________________________________
ban telefoni ne shtepin e thaqit lamrohet gruja e thaqit dhe thot Alo lajmrohet nje ze i nje femnes a eshte hashimi aty? jo nuk eshte ketu se kush po e kerkon i pergjigjet bashkshortorja e tij! ndersa ajo femna thot: nje shoqe e klases. Pse po rren bre kurv po hashimi nuk u kan kurr ne shkoll.....hahaha
*********************************************
_____________________________________________
Një djalosh i bëhet monoton një vajze duke e ndalur shpesh.
Një ditë ndalet vajza dhe:
VAJZA: Nuk bënë që ne të dy të jemi bashk!
DJALI: Përse ?
VAJZA: Sepse kam babin shahist .
DJALI: Ani çka ka të bëjë këtu dashuria me shahist.
VAJZA: Ka të bëjë sepse ai kurrë nuk e jep mbretëreshën për kali.
**********************************************
______________________________________________
Dy shok bisedojne, njeri e pyet tjetrin se ku eshte dallimi ne mes policit dhe majmunit.

Ne ate moment aty afer qellon nje polic, i cili i ndegjon dhe menjihere e kap njerin per krahu dhe i thote, he me trego ku eshte dallimi? - Djali i friksuar i thote, jo jo nuk kane kurrfare dallimi.
***********************************************
__Dy Hakerat

Dy shokë kompjuterista marin rrugën për në Shkup dhe rrugës u prishet vetura, mundohen të nisin po asesi dhe njëri i thot tjetrit "ej ndale motorin dalim jashtë dhe e ristartojmë përsëri e hijmë brenda"

_____________________________________________

******************************************************************************************************

MARTESA

E pyet nxënësi mësuesen:
- pse kur martohet nusja veshet me të bardha?
- Sepse për të është ditë gëzimi - ju përgjigj mësuesja
- Aha, tani e kuptova pse dhëndri veshet me të zeza -tha nxënësi

________________________________________________________________________

Kulleri

Shkon nje Kuller ne nje fshat dhe i afrohet nje lope ,kur ajo ja hini shkelum, kulleri s'largohet po veq kqyr. Pastaj vie nje fshatar edhe po i thot largohu se ta hin apet.
Kulleri i pergjigjet ,, po veq s'ka te drejt a ''
________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________
Taxisti

--Njehere nje plak i cili i kishte valigjet e renda ne dore dhe kishte per te udhetuar, shkon dhe e pyet nje Taksist se sa do te kushtonte per ta derguar ate deri ne vendin e caktuar!
-Taksisti i thot "10 euro"!
-Plaku thot "po valigjet"?
-Taksisti thot "valigjet jan pa pagese"
-Plaku ja kthen "mire, meri ti valigjet se une vi kembe"
___________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________
Ni lyps lypke ne udhe e kish ul kryt te posht e thoshte: Oh Zot qomi 10 euro,edhe veq qishtu kish pas than.Asajde kapercejn nja dy postjera e kur e shohin ashtu,njani thot pe ja lam 10 euro tjetri tha hajt se 5 i ka boll.E ja lan 5.Aj lypsi kur i qel syt i she 5 euro kshyr kur i she ata te postes tu shku tanej e thot"O Zot ma mos um qo pare permes postes se kta gjysen po mi nalin".
__________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

Nusja

ish kon ni nuse edhe martohet ne fshat, kur i bon nja 5 muj burri i vet shkon ne qytet me punu si polic edhe kur shkon aj mbetet veq nusja me vjerrin ne shpi kur qohet nusja e pyt vjerrin ku asht fshisa? vjerri i pergjigjet se nuk e di,edhe ajo ja keput mustaqet edhe e fshin dhomen me to te nesermen epyt se ku asht troleksi aj prap nuk e din edhe ajo ja nuk kapelen me gjith flok .. edhe vjen dita e bajramit edhe nusja ja nis me qit nje embelsir kur vjerri ik edhe shkon ne nje lis vjen djali edhe e pyt baben qka k... ki hyp atje nalt e baba i pergjigjet se nusja asht tu e qit ni embelsir e po tutna mos nuk po i dalin vo edhe po mi nuk.
______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________


....


 
  Oggi ci sono stati già 1 visitatori (17 hits) qui!  
 
=> Vuoi anche tu una pagina web gratis? Clicca qui! <=
JavaScript Free Code
JavaScript Free Code